Ayvalık'taki ilkokullarda kuru üzüm dağıtımı başladı

Ayvalık'taki ilkokullarda kuru üzüm dağıtımı başladı
Ayvalık'taki ilkokullarda kuru üzüm dağıtımı başladı
BALIKESİR (AA) - Ayvalık'ta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen proje...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık'ta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, okul öncesi ve temel eğitim birinci kademe okullara kuru üzüm dağıtımı başladı.

Ayvalık genelindeki ilkokul ve ana sınıflarında eğitim gören yaklaşık 4 bin 500 öğrenciye yönelik gerçekleştirilen 25 gramlık kuru üzüm paketlerinin, her hafta salı ve perşembe günleri öğrencilere verileceği bildirildi.

Bu kapsamda, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve Şube Müdürü Kazım İncel ile Sakarya İlkokulunda ana sınıf ve 1. sınıf öğrencilerine kuru üzümleri kendi elleriyle dağıttı.

Bilen, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen okul öncesi ve temel eğitim birinci kademe okullara yönelik süt dağıtımlarının her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sürdüğünü hatırlattı.

Sütün dağıtılmadığı salı ve perşembe günleri minik öğrencilere kuru üzüm verileceğini belirten Bilen, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında, süt ve kuru üzümün yanı sıra yine minik öğrencilere incir dağıtımının yapılacağını söyledi.