Ayvalık'tan kısa kısa

Ayvalık'tan kısa kısa
Ayvalık'tan kısa kısa
- 33. Gençlik Haftası kapsamında "Kozak Köyleri Atletizm Yarışları ve Spor Şenliği" yapıldı

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Kaymakamlığı 33. Gençlik Haftası etkinlik programında yer alan "Kozak Köyleri Atletizm Yarışları ve Spor Şenliği", büyük bir katılım ve çocukların büyük coşkusuyla Bağyüzü Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Bağyüzü Mahallesi'nde atletizm yarışlarıyla başlayan şenliğe Bağyüzü, Ulubeyler, Çakmak ilk ve orta okullarından 73 sporcu katıldı.

Yarışmalar, minik kız ve erkekler bin metre ile yıldız kız ve erkekler bin 500 metre kategorilerinde yapıldı.

Tülay Gökçen eğitmenliğinde çalışmalarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanlığı Ayvalık Gençlik Merkezi Minik ve Genç Kızlar Dans Grubu, etkinlikte gösteri sundu.

Yarışma sonunda, dereceye giren sporcuların ödüllerini Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve daire amirleri verdi.

Etkinlik, okul aile birliği ve mahalle muhtarlığı tarafından hazırlanan yemek ikramıyla son buldu.

-Cunda sokaklarına kadın eli değdi

Ayvalık'ta yaz sezonu hazırlıkları aralıksız sürdürülürken, Ayvalık Belediyesi Cunda sokaklarındaki otları temizletiyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce görevlendirilen kadınlar, Cunda sokaklarındaki taş döşemelerinin arasında büyüyen otları çapalayarak, temizliyor.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ilçenin temizliği konusunda yoğun çalıştıklarını belirterek, yaz aylarında Ayvalık'ın vitrini konumunda olan ve yerli, yabancı binlerce turistin uğrak yeri Cunda Adası'nda sokakların bakımıyla temizliğinin aralıksız kontrol altında tutulacağını söyledi.