Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur:

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur:
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur:
- "Balıkesir arsenikli su içmeyecek"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, içme suyu arıtma tesisi açılış töreninde, "Balıkesir arsenikli su içmeyecek" dedi.

Altıeylül ilçesine bağlı Bozen Mahallesi'ne kurulan içme suyu arıtma tesisi açılış töreninde konuşan Uğur, il genelinde arsenikli su verilen 7 mahallenin tespit edildiğini ve arıtma tesisleri sayesinde bu mahallelere sağlı su verilmeye başlandığını söyledi.

7 mahalleye kurulan arıtma tesislerinin 7 milyon liraya mal olduğunu ifade eden Uğur, şöyle konuştu:

"Balıkesir arsenikli su içmeyecek. Bizim yalnızca Bozen'e yaptığımız masraf 300 bin lira . Tesisi daha teslim almadık. Şuan deneme yapılıyor. Artezyenden saniyede 5 litre su geliyor. Bozen'de 3 mahallede yaşayan 200 kişi var. Bizim için iki kişi de aynı, 200 kişi de 200 bin kişide. Bu 200 kişiye de sağlıklı suyu getirmek istiyoruz.  7 mahallede yaptığımız yatırım 7 milyon lira. Arsenikli su alan mahallelerimize sebil çeşme yapacağız. Bütün içme sularını orada yaşayanlar buradan kullansın. Hepsi sağlıklı ve arıtılmış olsun. Arsenik değeri düşük olsun."

Konuşmaların ardından Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ile tesisin açılışını yaptı.