Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 7 kooperatife süt tankeri hibe etti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 7 kooperatife süt tankeri hibe etti
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 7 kooperatife süt tankeri hibe etti
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 7 kooperatife 264 bin lira değerinde süt soğutma tankeri hibe etti.Altıeylül ilçesine bağlı...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 7 kooperatife 264 bin lira değerinde süt soğutma tankeri hibe etti.

Altıeylül ilçesine bağlı Çiçekpınar Mahallesi'nde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Türkiye 'de en çok süt üreten ilin Balıkesir olmasını istediğini belirtti.

Balıkesir'in yıllık bir milyon tona yakın süt üretimiyle ülke genelinde ilk sıralarda yer aldığını ifade eden Uğur, şöyle konuştu:

"600 bin büyükbaş hayvanımız var. Bu hayvanların yarısı süt üretiyor. Diğer yarısı ise etlik. Biz bu hayvancılığımızı da, süt inekçiliğimizi de, besi hayvancılığını da mutlaka daha bilimsel ve modern yapmamız lazım. İstiyoruz ki verimi en yüksek inekler Balıkesir'de olsun. Günde ortalama kaç kilo süt alıyoruz. 14-16 kilo. En iyi aldım diyen 20 kilo diyor ama devamlı alamıyor onu da. Günde en az 20 litre verim almamız lazım. Sütün kalitesinin de yüksek olması lazım. Bu anlamda biz süt üreticilerimize destek olacağız. Bu süt tanklarınıda onun için üreticimize hibe ediyoruz."

Konuşmanın ardından süt tankları kooperatif temsilcilerine teslim edildi.