Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden, gazetecilere ücretsiz otopark

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden, gazetecilere ücretsiz otopark
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden, gazetecilere ücretsiz otopark
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Sarı Basın Kartı sahibi gazetecilerin gün içinde belediyeye ait otoparklardan 5 saat süre ile...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Sarı Basın Kartı sahibi gazetecilerin gün içinde belediyeye ait otoparklardan 5 saat süre ile ücretsiz yararlanmasına karar verdi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, gazetecilerin haberlere gidiş gelişlerinde kullandıkları hizmet araçlarını ücret ödemeden şehir içerisinde geçici olarak park edebileceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde belediyeden cemiyet olarak böyle bir talepte bulunduklarını ifade eden Demir, "Muhabir arkadaşlar gün içinde çeşitli kurum ve kuruluşları haber amaçlı ziyaret ediyor. Basın mensupları araçlarını park edecek yer bulamıyor veya sürekli ücret ödemek zorunda kalıyorlardı. Belediyenin aldığı bu karar doğrultusunda artık otoparklardan ücretsiz yararlanabilecekler. Tüm basın camiasına hayırlı olsun. Ayrıca, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak meslektaşlarımızın görevlerini gönül rahatlığı ile yapabilmeleri için Büyükşehir Belediyemize ve bize tanıdığı bu hak için Başkanımız Ahmet Edip Uğur'a teşekkür ediyoruz" dedi.