Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı'nın hedefi 1. Lig

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı'nın hedefi 1. Lig
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı'nın hedefi 1. Lig
BALIKESİR (AA) - Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig takımlarından Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, Bursa'da...

BALIKESİR (AA) -  Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig takımlarından Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, Bursa'da yapılacak play-off'larda 1. Lig'e yükselmeyi hedefliyor.

Kurtdereli Spor Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Mesut Eray, 10-12 Nisan'da Bursa'da yapılacak turnuvaya çok iyi hazırlandıklarını söyledi.

Ligi ikinci bitirdiklerini ve yarı final müsabakalarında Halk Bankası, Karşıyaka ve Kazan Belediyespor ile karşılaşacaklarını anlatan Eray, "Bu takımları yendikten sonra 1. Lig'e çıkararak Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi takımlarla karşılaşmak ve bu takımları Balıkesir'de ağırlamak istiyoruz. Bu sadece sportif bir başarı olmayacak. Bu başarı aynı zamanda Balıkesir'in tanıtımına ve ekonomisine de katkı sağlayacak" dedi.

Takım antrenörü Alper Erdoğuş ise zorlu bir sezonun ardından başarıya ulaştıklarını söyledi. Başarıda sporcuların yanı sıra teknik heyete ve kulüp yöneticilerinin katkıları olduğuna dikkati çeken Erdoğuş, "Zor bir gruptayız ama başaracağımıza inanıyoruz. Biz başarıya hazırız. İlk rakibimiz Karşıyaka'yı yenerek yarı finallere iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. 1. Lig'e yükselmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Toplantı sonrası takım Kurtdereli Spor Salonu'nda hazırlıklarını sürdürdü.