Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı:

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı:
Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı:
BALIKESİR (AA) - Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, yerli turistlerin güney illere kaçmaması için acentelerin çalışmalara başlaması...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, yerli turistlerin güney illere kaçmaması için acentelerin çalışmalara başlaması gerektiğini belirtti.

Balıkesir'e gelen turistlerin yüzde 90'nının yerli turistlerden oluştuğunu söyleyen Çaltı, turizm acentelerine uyarıda bulundu. Bu yıl  Türkiye 'ye gelen Rus turistlerde yüzde 35'lik bir azalma yaşanmasının beklendiğini açıklayan Çaltı, bu turistlerin oluşturacağı boşlukların kapanması için Antalya ve Muğla'daki acentelerin yerli turistlere yönleneceğini ifade etti.

Balıkesir'de yerli turist sayısında azalma olmaması için acentelerin hazırlık yapması gerektiğini dile getiren Çaltı, "2015 yılında Rusya pazarında ülke genelinde yüzde 35'lik bir düşüşün bekleniyor. Güneyde özelikle Muğla ve Antalya yabancı turist ağırlıyor. Bu düşüş bu illerdeki acenteleri yerli turist çekmeye itebilir. Bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için sektörün gerekli tedbirleri şimdiden almaları gerekmektedir" dedi.