Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü yangın sezonuna hazır

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü yangın sezonuna hazır
Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü yangın sezonuna hazır
BALIKESİR (AA) - Balıkesir ve Çanakkale'den sorumlu Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, sıcak yaz aylarında olası yangınlara karşı müdahale konusunda...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir ve Çanakkale 'den sorumlu Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, sıcak yaz aylarında olası yangınlara karşı müdahale konusunda hazırlıklarını tamamladı.

Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, yaptığı açıklamada, sorumluluk sahalarında bir milyon 188 bin hektar ormanlık alan bulunduğunu söyledi.

Yangın söz konusu olduğunda sadece ormanlık alanlar değil Balıkesir ve Çanakkale'nin tamamından sorumlu olduklarını belirten Yalçın, bunun için görevlerinin kolay olmadığını aktardı.

Müdürlük bünyesinde 2 bin 400 işçi ve memur bulunduğunu anlatan Yalçın, "Bütün personelimiz, yangın dahil bütün çalışmalarımızda görev alıyorlar. Kara araçlarımız yangın hazır. Balıkesir ve Çanakkale merkezde konuşlandırılmış birer helikopterimiz var. Kazdağları'ndan sorumlu olacak şekilde Edremit Körfezi'ne bir helikopter daha 1 Temmuz'da gelecek" dedi.

Yalçın, müdürlük olarak yangın sezonuna hazır olduklarını belirterek, vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istedi, özellikle piknik ateşlerinin mutlaka söndürülmesi gerektiğini bildirdi.