Balıkesir Sanayi Odası 5. Ekonomik İstişare Toplantısı

Balıkesir Sanayi Odası 5. Ekonomik İstişare Toplantısı
Balıkesir Sanayi Odası 5. Ekonomik İstişare Toplantısı
- Vali Yaman: - "Büyükşehir ile birlikte ilimizdeki insanlar sadece umutlu değil, mutlu da olacak."

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Sanayi Odası (BSO) 5. Ekonomik İstişare Toplantısı'nda konuşan Vali Mustafa Yaman, Türkiye 'nin en umutlu insanlarının Balıkesir'de yaşadığını söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından geçtiğimiz günlerde gelişmişlik endeksi, sanayi endeksi ve umutluluk-umutsuzluk endeksi yayınlandığını hatırlatan Yaman, "Büyükşehir ile birlikte ilimizdeki insanlar sadece umutlu değil, mutlu da olacak" dedi.

BSO'nun Ekonomik İstişare Toplantısına ilk defa katılan Yaman, şehrin yöneticileri ve dünyasının liderleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Konuşmasında TÜİK'in yaptığı umutluluk-umutsuzluk araştırmasına değinen Yaman, şunları kaydetti:

"Şehrimizde yaşayan insanlar Türkiye'nin en umutlu insanları. O zaman bu umudu karşılayacak olan bizleriz. Çünkü bu şehri hep beraber yönetiyoruz. Büyükşehir ile birlikte ilimizdeki insanlar sadece umutlu değil, mutlu da olacak. Hepimiz tecrübelerini birbirimizle paylaşmamız, bir ortak akıl oluşturmamız lazım. Hepimizin görüşleri farklı olabilir ama bu şehirde yaşıyoruz. Hepimizin bu şehir için taşın altına elimizi koymamız lazım. İnsanlarımızın umutlarını mutluluğa çevirelim."

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise, "Balıkesir büyükşehir oldu. Büyükşehir ile birlikte istiyoruz ki Balıkesir düzenli bir şehir olsun, kuralların olduğu bir şehir olsun. Balıkesir marka şehir olsun" dedi.