Balıkesir Tarım Fuarı 6. kez kapılarını açacak

Balıkesir Tarım Fuarı 6. kez kapılarını açacak
Balıkesir Tarım Fuarı 6. kez kapılarını açacak
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Tarım Fuarı'na destek vereceklerini söyledi.Fuarın organizasyon...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Tarım Fuarı'na destek vereceklerini söyledi.

Fuarın organizasyon komitesinde görev alan Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile Atlas Fuarcılık Balıkesir Bölge Müdürü Mustafa Demirtaş'ı makamında ağırlayan Uğur, 26 Şubat -1 Mart arasında gerçekleşecek fuarın yine Kepsut'ta yapılacağını söyledi.

Uğur, fuara destek vereceklerini belirterek, "Tarım fuarı, iki yıldır Kepsut'ta 6 bin metrekare kapalı pazar alanı ile ilçe belediyemizin ilave ettiği 3 bin metrekarelik alanda yapılacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzün de bu konuda destekleri var. Balıkesir tarım makinelerinde imalat ve üretim olarak önde bir şehir. Tarım ve hayvancılıkta Türkiye 'yi besleyen bir il. Geçmişteki başarılı fuar düzenlemelerinin bu yıl da yapılmasını diliyorum" dedi.

Cankul ise 4 gün sürecek fuarda 100 bin ziyaretçi hedeflediklerini belirtti. Fuarın ilçede düzenlenmesinden memnun olduklarını dile getiren Cankul, "Ziyaretçiler, tarımdaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etme fırsatı bulacaklar. Yine dolu dolu, güzel bir fuar organize edeceğimizi umuyorum. Tüm Türkiye'yi fuara davet ediyorum" diye konuştu.