Balıkesir ve Çanakkale'ye Erdoğan adına hatıra ormanı

Balıkesir ve Çanakkale'ye Erdoğan adına hatıra ormanı
Balıkesir ve Çanakkale'ye Erdoğan adına hatıra ormanı
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14-15 Mart tarihlerindeki Çanakkale ve Balıkesir ziyaretleri hatırasına toplam 7 bin fidan dikildi

ANKARA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığınca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın 14-15 Mart tarihlerindeki Çanakkale ve Balıkesir ziyaretleri nedeniyle bu illerde iki hatıra ormanı oluşturuldu. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığının yazılı açıklamasında, ülkeye büyük hizmetleri olan devlet adamları adına hatıra ormanları kurulduğu, bu çerçevede Erdoğan'ın 14-15 Mart tarihlerindeki Çanakkale ve Balıkesir ziyaretleri hatırasına toplam 7 bin fidanın toprakla buluşturulduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, Erdoğan adına Çanakkale'nin Eceabat ilçesi Davutbey Çiftliği mevkiinde tesis edilen hatıra ormanı, 30 dekar alan üzerinde oluşturuldu. Hatıra ormanına 600'ü sedir, 2 bin 900'ü ise fıstıkçamı olmak üzere toplam 3 bin 500 fidan dikildi.

Balıkesir'in Altıeylül ilçesi Ortaburun mevkiinde oluşturulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı ise 30 dekar alan üzerine tesis edildi. Hatıra ormanında 750'si sedir, 2 bin 750'si de fıstıkçamı olmak üzere toplam 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ülkeye önemli hizmetleri olan devlet adamları adına hatıra ormanı kurma geleneğini devam ettireceği kaydedildi.