Balıkesir'de 12 sokak köpeğinin telef edildiği iddiası

Balıkesir'de 12 sokak köpeğinin telef edildiği iddiası
Balıkesir'de 12 sokak köpeğinin telef edildiği iddiası
- Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Oğuz: - "Bazıları zehirlenerek, bazıları ise ateşli silahlarla vurularak öldürülmüş. Birçoğu yavru olan köpekleri öldürenlerin bulunması için suç duyurusunda bulunacağız"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, Yeni Sanayi Sitesi'nde çoğu yavru olmak üzere 12 sokak köpeğinin zehirlenerek ve ateşli silahla vurularak telef edildiği ileri sürüldü.

Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Makbule Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir ihbar üzerine gittikleri Yeni Sanayi Sitesi'nde, telef edilmiş köpekleri gördüklerini söyledi.

Bunları bir çukurda bulduklarını dile getiren Oğuz, şöyle konuştu:

"Bazıları zehirlenerek, bazıları ise ateşli silahlarla vurularak öldürülmüş. Birçoğu yavru olan köpekleri öldürenlerin bulunması için suç duyurusunda bulunacağız. Bu tür bir olayı geçen yıl aynı yerde yaşadık. Gerekli yasal işlemleri başlatacağız. Sorumlular bulunacak. Bu insanlar silahla istedikleri anda hayvanları vuruyor. Bu kişiler istedikleri zaman insanları da vurabilir. Polis, belediye ve sanayi yönetimini kesinlikle ciddi çalışmalara davet ediyorum. Bu olay böyle kalmayacak."

Söz konusu alan ve çevresinde canlı sokak hayvanlarının fotoğraflarını çekerek veri bankası oluşturduklarını bildiren Oğuz, bu tür bir olayla tekrar karşılaşmaları durumunda sanayi sitesinde çalışan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Oğuz, bu köpekleri boş bir arazide açtıkları çukura gömdüklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Belediye

  ,

  suç

  ,

  sanayi

  ,

  zaman

  ,

  koruma