Balıkesir'de 2014 yılında 4 bin 59 esnaf yeni iş yeri açtı

Balıkesir'de 2014 yılında 4 bin 59 esnaf yeni iş yeri açtı
Balıkesir'de 2014 yılında 4 bin 59 esnaf yeni iş yeri açtı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, kentte 2014 yılında 4 bin 59 esnafın yeni iş yeri...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, kentte 2014 yılında 4 bin 59 esnafın yeni yeri açtığını bildirdi. 

Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2014 yılında 3 bin 700 esnafın ise çeşitli nedenlerle iş yerlerini kapattığını, il genelindeki üye sayılarının ise 39 bin 300'ü bulduğunu belirtti. 

Son yıllarda ekonominin iyiye gitmesiyle insanların ticarete atıldıklarını ifade eden Erdem, "Çok sayıda iş yeri açılmasının nedenlerinden biri de Ticaret Kanunu'nda yapılan düzenlemeler" dedi.  

Erdem, "Torba Yasa"nın beklentileri karşılamadığını ileri sürerek, şöyle konuştu:

"Esnaflık zor zanaat. Küçük esnafın daha önce olduğu gibi KOSGEB'den kredi beklentisi var. Son çıkan torba yasadan beklentilerimiz tam olarak karşılanmadı. Torba yasadan çıkan, yok olmaya yüz tutmuş mesleklere dönük kredi desteğinin tüm esnafa yayılmasını istiyoruz. Balıkesir'de yok olmaya yüz tutmuş meslek sahibi 73 esnaf var. Bunların kredi kullanacak durumları yok. Bu kredinin tüm esnafın yararlanabileceği şekilde yeniden düzenlenerek bir kanunla çıkarılmasını istiyoruz."


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Kredi

  ,

  ,

  esnaf

  ,

  iş yeri