Balıkesir'de 63 kaçak yakalandı

Balıkesir'de 63 kaçak yakalandı
Balıkesir'de 63 kaçak yakalandı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, polisin düzenlediği iki operasyonda, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, polisin düzenlediği iki operasyonda, yasa dışı yollardan Yunanistan 'ın Midilli Adası'na geçmeye hazırlanan 63 kaçak yakalandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Ayvalık Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, ilçe merkezinde iki minibüsü durdurdu.

Suriyeli uyruklu 28 kaçağın yakalandığı araçlardaki aramalarda, 21 can yeleği, 21 şambrel, 4 şişirme pompası ve bir sahte ehliyet ele geçirildi.

Polis, kaçışı organize ettiği öne sürülen M.R.A. ve A.K'yi gözaltına aldı. Bu kişiler, işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Sarımsaklı Mahallesi Tek Ev ve Murat Reis mevkilerinde durdurulan 4 araçta ise Midilli'ye kaçış için hazırlık yapan yine Suriye uyruklu 35 kaçak yakalandı. Söz konusu araçlarda, kaçışta kullanılacak malzemeler bulundu. Bu kaçışı organize ettiği öne sürülen 10 kişi de gözaltına alındı.