Balıkesir'de 74,5 milyon liralık 47 proje

Balıkesir'de 74,5 milyon liralık 47 proje
Balıkesir'de 74,5 milyon liralık 47 proje
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) 13. çağrı dönemi kapsamında 74,5 milyon liralık 47 proje...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) 13. çağrı dönemi kapsamında 74,5 milyon liralık 47 proje başvurusu yapıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Mesut Filizciler,   AB 'den sağlanan hibe ile Balıkesir'e yapılan yatırımları desteklemeye devam ettiklerini belirtti.

10 Kasım 2014'te başlayan 13. başvuru çağrı döneminin, 10 Şubat'ta sona erdiğini ve Balıkesir İl Koordinatörlüğüne 47 proje başvurusu yapıldığını dile getiren Filizciler, projelerin inceleme ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderileceğini söyledi.

Projeler arasında süt ve et ürünleri, arıcılık, tıbbi aromatik bitki, fidan yetiştiriciliği, kırsal turizmin bulunduğunu ifade eden Filizciler, "Balya, Erdek ve Sındırgı ilçelerinden proje gelmedi. Kurum merkezinin onaylamasından sonra Balıkesir, 74,5 milyon liralık yatırıma kavuşacak" dedi.