Balıkesir'de "Affetmek İyileştirir" konulu söyleşi

Balıkesir'de "Affetmek İyileştirir" konulu söyleşi
Balıkesir'de "Affetmek İyileştirir" konulu söyleşi
BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesi tarafından ilçede yaşayan kadınlara yönelik "Affetmek İyileştirir" konulu söyleşi düzenlendi.Karesi AVM'de...

BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesi tarafından ilçede yaşayan kadınlara yönelik "Affetmek İyileştirir" konulu söyleşi düzenlendi.

Karesi AVM'de düzenlenen organizasyonda Kişisel Gelişim Uzmanı İkbal Kaya, affetmemenin bedende oluşturduğu rahatsızlıkların ciddi boyutlara ulaştığını söyledi.

Affetmenin beden ve ruh sağlığı için çok önemli olduğunu ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Hepimizin problemler yaşadığı ve unutamadığı hatta bazılarımızın affedemediği birileri var. Oysa affetmek uzun yaşamımızın ilk anahtarıdır. İnsan ruh haliyle sağlığı arasında hafife alınmayacak derece bir bağ var. Bizim negatif duygu ve düşüncelerimiz bizleri hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan etkiler. Dolayısı ile birini affettiğimiz zaman vücudumuzda bazı tepkimeler meydana gelir. Bir olayı veya bir kişiyi affetmediğimiz takdirde üzerimizde oluşan psikolojik baskı zaman içerisinde kalp basıncının artmasına, kalp rahatsızlıklarına, hormonal değişikliklere ve nörolojik bozukluklara sebep olur."

Etkinliğin sonunda Karesi Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı İlknur İnan, Kaya'ya çiçek takdim etti.