Balıkesir'de asayiş

Balıkesir'de asayiş
Balıkesir'de asayiş
- Hırsızlık ve dolandırıcılık suçunda 6 zanlı tutuklandı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de son 2 hafta içinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde dolandırıcılık ve hırsızlık suçundan yakalanan 6 zanlı tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kendilerini  kamu görevlisi (Polis, Asker ve Savcı) olarak tanıtan E.S.K.,T.C., C.K. ile İngiliz uyruklu S.L.G., M.T'yi telefonla arayarak, "Kimlik bilgileriniz terör örgütlerince ele geçirilmiş, banka hesaplarınıza müdahale edilerek çok sayıda hat çıkartılmış, polis tarafından bu şahısların suçüstü yakalanmaları için operasyon yapılacağı" dediler. Bunun üzerine M.T,  Emniyet Müdürlüğüne dolandırılacağını beyanla müracaat etti. M.T. bankadan 30 bin TL para çekti ve buluşma yerine gitti, o sırada güvenlik güçleri suç üstü yaparak E.S.K.,T.C., C.K. ile İngiliz uyruklu S.L.G'yi yakaladı.

Şüphelilerin hakkında yapılan araştırmada, daha öncede B.B., Z.B. ve H.G'yi dolandıran kişilerle aynı olduğu anlaşıldı.

Adli mercilere sevk edilen şüphelilerden, İngiliz uyruklu şüpheli S.L.G. serbest bırakılırken, E.S.K., T.C. ve C.K. tutuklandı.

Açıklamada ayrıca, Toygar Mahallesinde trafo binasının dışındaki kabloların çalınması, Gaziosmanpaşa Mahallesinde bir evin bodrum katındaki 2 adet kamyon lastiğinin çalınması, Bahçelievler Mahallesinde bir işyerinin bahçesinden kablo ve demir makas çalınması olayına karışan şüpheli A.U. (22), S.Ç.(24) ve G.Ş.(20) yakalanıp adli mercilere teslim edildi.

Şüpheliler tutuklanarak Kepsut Cezaevine teslim edilmişlerdi.