Balıkesir'de asayiş olayları

Balıkesir'de asayiş olayları
Balıkesir'de asayiş olayları
BALIKESİR (AA) - Balıkesir ilçelerinde kaçak sigara ve uyuşturucu operasyonları yapıldı.Alınan bilgiye göre, Edremit Emniyet Müdürlüğü görevlilerince...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir ilçelerinde kaçak sigara ve uyuşturucu operasyonları yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Edremit Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 2014 yılı içinde  İzmir , İstanbul ve doğu illerinden yüklü miktarda gümrük kaçağı ve bandrolsüz sigara getirileceği ihbarı üzerine yapılan operasyonlarda 94 bin 321 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olaylarla ilgili 36 şüpheli yakalandı.

- Bandırma'da kaçak sigara operasyonu

Bandırma Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği görevlilerinin araştırmaları sonucunda, Batman'dan ilçeye kaçak sigaranın geleceği tespit edildi.

Bunun üzerine, S.D'nin kullandığı 72 EL 069 plakalı minibüsü Bandırma girişine 5 kilometre kala durduran ekipler, araç içinde yapılan aramalarda piyasa değeri 100 bin lira olan 25 bin paket sigara ele geçirdi. Operasyon sonrasında araç sürücü S.D ve aynı araçta bulunan 5 kişi gözaltına alındı.

- Erdek'te uyuşturucu operasyonu

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bir araç içinde 250, aracın sürücüsü S.Ö'nün evinde ise 650 ectacsy hap ele geçirdi.

Emniyet güçleri bir ihbar üzerine S.Ö'nün kullandığı 10 RY 415 plakalı araca ilçe girişinde operasyon düzenledi. Araç içinde 250 ectacsy hap ele geçirilen güvenlik güçleri S.Ö'nün evinde yaptığı aramada ise 650 hap daha buldu. Bunun üzerine S.Ö. ile olayla ilgisi bulunan H.B. gözaltına alındı.