Balıkesir'de "Çay Deresi Rekreasyon Alanı" projesi

Balıkesir'de "Çay Deresi Rekreasyon Alanı" projesi
Balıkesir'de "Çay Deresi Rekreasyon Alanı" projesi
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesince "Çay Deresi Rekreasyon Alanı" projesinin temelleri atıldı.Atatürk Mahallesi'nde yapılacak proje...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesince "Çay Deresi Rekreasyon Alanı" projesinin temelleri atıldı.

Atatürk Mahallesi'nde yapılacak proje alanında showroom binası, çocuk köyü, ticari ve sosyal alanlar, kongre merkezi, gölet, seyir havuzları, skate park (kaykay), 78 bin metrekare yeşil alan, 43 bin 910 adet bitki, mini golf alanı, teleferik istasyonu bulunacak.

Projenin toplam 80 milyon 900 bin liraya mal olacağını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, projenin tamamının belediye tarafından hazırlandığını belirtti.

Proje ile Balıkesir'in çekim merkezi haline geleceğini, ifade eden Uğur, şu ifadeleri kullandı:

"Bulunduğumuz alanda 5 müteahhit çalışıyor. Bu yapılan işlerin toplamı 80 milyon 900 bin lira. Hayal ettik ve hayallerimiz gerçek oldu. İnşallah bunları kısa zamanda da yaşayacağız. Bu rekreasyon alanının projesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Yine bu alan içinde yer alacak olan kongre merkezimizde Balıkesir'in her türlü yapılacak olan sosyal etkinlikler ve konserlerin yapıldığı, sergilerin ve fuarların düzenlendiği bir merkez olacak. Bunu da Güney Marmara Kalkınma Ajansı'ndan destek alarak yapıyoruz."

Projenin açılış törenine, Vali Mustafa Yaman, AK Parti Milletvekilleri Sema Kırcı, Mahmut Poyrazlı ve Ali Aydınlıoğlu ile ilçe belediye başkanları katıldı.