Balıkesir'de "Çocuk Köyü" heyecanı

Balıkesir'de "Çocuk Köyü" heyecanı
Balıkesir'de "Çocuk Köyü" heyecanı
- Büyükşehir Belediyesi'nce 6 bin metrekarelik alanda yaptırılan eğlence kompleksinde, dev şişme yapı, trambolin parkuru, 18 şişme çocuk oyun grubu gibi bölümler bulunuyor - "Çocuk Köyü"nde aynı anda 600 çocuğa hizmet verilebiliyor

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa ettirilen ve çocuklara yönelik pek çok eğlence komplekslerinin bulunduğu "Çocuk Köyü" hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Atatürk Mahallesi'ndeki "Çocuk Köyü"nün açılış töreninde yaptığı konuşmada, tesisten aynı anda 600 çocuğun yararlanabileceğini belirtti.

Uğur, 2-18 yaş grubuna yönelik "Çocuk Köyü"ne ilişkin, "Bu eğlence parkında elektronik hiçbir şey yok, bilgisayar yok. Her şey çocuklarımızın fıtratına uygun tasarlandı. Bu yüzden Türkiye'de gerçekleştirilen bir ilk ve yeni bir uygulama" dedi.

Uğur, tesisin 6 bin metrekare alanda oluşturulduğunu anlattı.

Temeli geçen yıl atılan kompleksin 5 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu anlatan Uğur, şöyle konuştu:

"17 metre yüksekliğinde şişme yapı inşa edildi. Bu yapıda bin 500 metrekarelik trambolin parkuru, 18 şişme çocuk oyun grubu, 48 metre yüksekliğinde 4 metre genişliğinde tubby jump var. Çocuklarımıza söz vermiştik, yaptık. Çocuklarımız için tam 12 milyon lira harcadık. Türkiye'nin en büyük kapalı alanlı çocuk köyü şimdi sizlerle hizmete açılıyor. Çocuk Köyümüz, Balıkesirli çocuklarımızın yazın serin, kışın sıcak bir ortamda gönüllerince eğlenebilecekleri bir yaşam ve eğlence alanı olarak tasarlandı. Bu merkez, çocukların yanında yetişkinlerin de gönüllerince eğlenebileceği bir aktivite alanına sahip. Çocuklarımız eğlenirken büyüklerin de iyi vakit geçirebilecekleri alanları hizmete açıyoruz. Balıkesir'de bugüne kadar çocuklar için eğlence merkezi olmayışı ciddi bir eksiklikti. Vatandaşlarımız çocuklarını komşu illere götürmek zorunda kalıyordu. Aksine, komşu illerden çocuklarımızı aileleriyle ağırlamaktan mutlu olacağız."

Daha sonra, Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan ve Sema Kırcı, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi.

Tören, Gülben Ergen konseriyle sona erdi.