Balıkesir'de kadın çiftçilere sertifikaları verildi

Balıkesir'de kadın çiftçilere sertifikaları verildi
Balıkesir'de kadın çiftçilere sertifikaları verildi
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" programı kapsamında...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" programı kapsamında kadın çiftçilere sertifikaları törenle verildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Balkonuk Center'daki törende,  projeler kapsamında hedeflerinin kırsal alanlarda iş teminini sağlayarak istihdamı artırmak olduğunu belirtti.

Bunun kadın girişimciler sayesinde yakalanabileceğini ifade eden Erdurmuş, "TÜİK verilerine göre Balıkesir, tarım ürünlerinde birinci, ikinci veya üçüncü sırada. Dolayısıyla Balıkesir  Türkiye 'yi doyuran il. Bu nedenle bu unvanın sürdürülebilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için bu tür projeler üretmemiz lazım" dedi.

Konuşmaların ardından, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Erdurmuş ve diğer protokol üyeleri, eğitimlerini tamamlayan 15 ilçeden 43 girişimci kadın çiftçiye sertifikalarını verdi.