Balıkesir'de karne dağıtım töreni

Balıkesir'de karne dağıtım töreni
Balıkesir'de karne dağıtım töreni
BALIKESİR (AA) - Balıkesir protokolü, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine karne dağıttı.Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Altıeylül Kaymakamı Bayram...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir protokolü, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine karne dağıttı.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Altı Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Aslıhantepecik İlkokulu öğrencilere karne dağıttı.

Bu yıl Balıkesir'de 185 bin öğrencinin karne aldığını belirten Yaman, gelecek yıl Eğitim Vadisi Projesi ile liseleri bir araya toplayacaklarını belirtti. İl genelinde başarılı bir yıl geçirdiklerini dile getiren Yaman, şunları kaydetti:

"Okuldaki çocuk sesleri bugün itibariyle sona ermiş olacak. Okul bahçelerimizi 'Okullar Hayat Bulsun Projesi' içinde 365 gün açık tutuyoruz. Okul bahçeleri çocukların yaz tatilinde de oynayacakları alanlar olacak. Okul bahçeleri, mahalleler ve camilerdeki çocuk seslerini önemsiyoruz. Her tarafta çocuk sesleri olsun diye. İnşallah öyle olacak. Eğitim Vadisi Projesi devam ediyor. Merkezdeki Eğitim Vadisi için arkadaşlarımız projeleri hazırlıyor. Yeni eğitim yılında ihaleler tamamlanmış ve inşaat başlamış olacak."