Balıkesir'de karne sevinci

Balıkesir'de karne sevinci
Balıkesir'de karne sevinci
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk yarıyılının sona ermesi dolayısıyla 186 bin 984 öğrenci karnelerini...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk yarıyılının sona ermesi dolayısıyla 186 bin 984 öğrenci karnelerini aldı.

Vali Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Mehmet Şeref Eğinlioğlu Ortaokulu'nda karne dağıtım törenine katıldı. Uğur, ana sınıfı öğrencileriyle "Mini Mini Bir Kuş" şarkısını söyledi. Daha sonra minik öğrencilere bazı hediyeler verildi.

Daha sonra 6'ncı sınıf öğrencilerine karne dağıtan Yaman, öğrenciler tarafından kar yağdığında  sosyal medyadan mesaj yağmuruna tutulduğunu söyledi.

Bu konuda bir açıklama yapmak istediğini belirten Yaman, "İldeki tüm okullar kapanacaksa yetki bende ama il merkezi ve bazı ilçelerde kapanacaksa yetki kaymakamlarda. Onun için bundan sonra benden ziyade kaymakamları mesaj yağmuruna tutun" dedi.

İl genelinde 186 bin 984 öğrencinin karne aldığını anlatan Yaman, şunları kaydetti:

"Sınav ve karneler sizlerin başarı durumlarını göstermiyor. İyi öğrenci olmak sadece karne ve başarı belgeleriyle değil, arkadaşlarıyla geçinme, kitap okuma, yardım etme duygusuyla olur. Sizlerin böyle öğrenciler olduğunuzu düşünüyorum. Kısa bir dinlenme süreciniz olacak, daha sonra tekrar eğitim hayatınız kaldığı yerden devam edecek. Okullarımızın mahalle aralarında olmasından, çocuk seslerinin duyulmasından çok mutlu oluyoruz. İnşallah her günümüz böyle neşe dolu olur. Sizleri, öğretmenlerinizi ve ailelerinizi kutluyorum."