Balıkesir'de kaybolan çoban bulundu

Balıkesir'de kaybolan çoban bulundu
Balıkesir'de kaybolan çoban bulundu
- Dursunbey ilçesinde 3 gün önce hayvanlarına yem vermek üzere ayrıldığı evine dönmeyen çobanın, yoğun kar nedeniyle ağılında mahsur kaldığı belirlendi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 3 gündür kaybolan çoban, bulundu. 

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yatsıören Mahallesi'nde oturan çoban İsmail Mercan'ın yakınları, güvenlik güçlerine yaptıkları başvuruda, 3 gün önce hayvanlarına yem vermek üzere evden ayrılan bu kişinin, dönmediğini bildirdi.  

İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, bölgede geniş çaplı bir arama çalışması başlattı. 

Arama çalışmaları sürerken Mercan, eniştesi Mustafa Köse ve 112 Acil Sağlık hattını arayarak, yoğun kar yağışı nedeniyle evine yaklaşık 6 kilometre uzaklıktaki ağılında mahsur kaldığını ve kurtarılmayı beklediğini belirtti.

Mercan'ın durumu bildirmesinin ardından güvenlik güçleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) birlikte, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı paletli ambulansla bölgeye hareket etti. 

Yoğun kar nedeniyle çobanın bulunduğu yere güçlükle ulaşan ekipler, Mercan'ı kurtardı.

Dursunbey Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve burada tedavi altına alınan Mercan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanlarına yem götürdüğü ağılında yoğun kardan dolayı mahsur kaldığını ifade etti.

Yanında yiyecek bulunmadığını anlatan Mercan, "Cep telefonu çekmediği için kimseyle irtibat kuramadım. Soğuğa karşı yakacak buldum ancak yanımda yiyecek olmadığından aç kaldım. Tam ümidimi kesmişken telefonun çektiğini fark ettim. Hemen eniştem ve 112 Acil Servis'i aradım. Ekiplerin buraya gelebileceğini sanmıyor, ölürüm diye düşünüyordum. İlçemizde paletli ambulans olduğunu da bilmiyordum. Çok şükür varmış ki kurtuldum. Beni kurtaran herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. 


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  güvenlik

  ,

  kar

  ,

  Karşı

  ,

  çoban