Balıkesir'de "Minik 112 Projesi" başladı

Balıkesir'de "Minik 112 Projesi" başladı
Balıkesir'de "Minik 112 Projesi" başladı
BALIKESİR (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen, çocuklarda ilk yardım bilincini oluşturmaya yönelik "Minik 112 Projesi",...

BALIKESİR (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen, çocuklarda ilk yardım bilincini oluşturmaya yönelik "Minik 112 Projesi", Balıkesir'de başladı.

İl Sağlık Müdürü Servet Kocagöz, Atköy İlkokulunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, proje ile ilköğretim çağındaki çocukların 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile nasıl temas kuracaklarını göstermek, koruyucu önlemleri kullanma becerilerinin geliştirilmesi, olağan dışı durumlarda davranış becerilerinin geliştirilerek, kaza ve yaralanma sayıları ile kazalara bağlı ölümlerin azaltılmasını hedeflediklerini söyledi.

Proje sayesinde çocuklar aracılığıyla velileri de eğitmeyi amaçladıklarını ifade eden Kocagöz, şöyle konuştu:

"Bakanlığımız sağlık hizmetlerinde farkındalık yaratmak için çeşitli çalışmalara başladı. Bunlardan en önemlisi Minik 112 Projesi. Bu yıl Balıkesir'deki bütün okullarımızda bu eğitimi vereceğiz. Proje ile çocuklarımız 112'yi nasıl arayacaklar, hangi durumlarda arayacaklar bunu öğreteceğiz. 'Ağaç yaşken eğilir' diyoruz. Çocuklarımıza ambulansa yol vermenin aslında hayata yol vermek olduğunu öğreteceğiz."