Balıkesir'de öğrencilere "okul üzümü" dağıtıldı

Balıkesir'de öğrencilere "okul üzümü" dağıtıldı
Balıkesir'de öğrencilere "okul üzümü" dağıtıldı
BALIKESİR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen Okul Öncesi ve Temel Eğitim...

BALIKESİR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen Okul Öncesi ve Temel Eğitim Birinci Kademe Okullara Okul Üzümü Dağıtım Programı kapsamında Balıkesir'de öğrencilere üzüm dağıtıldı.

Altıeylül General Kemal İlkokul ve Ortaokulunda düzenlenen üzüm dağıtım töreninde AA muhabirine konuşan Vali Yardımcısı Selda Dural, öğrencilere haftanın 3 günü okul sütü gibi haftanın iki günü de okul üzümü vereceklerini söyledi.

Anaokulu, uygulama sınıfı ve temel eğitim birinci kademede eğitim gören öğrencilere üzüm dağıtılacağını belirten Cengiz, "Toplam 70 bin 735 öğrenciden veli izni olan 67 bin 847 öğrenciye 25 gramlık paketler halinde haftanın salı ve perşembe günlerinde üzüm vereceğiz" dedi.

Çocuklara kuru üzüm dağıtarak daha sağlıklı nesiller yetiştirmek istediklerini dile getiren Dural, "Çocuklarımızın bedensel anlamda geleceğe daha iyi hazırlanmalarını istiyoruz. Bundan önce de okul sütü projemiz vardı. Onda da 64 bin öğrencimize okul sütü dağıttık. Öğrencilerimizde bu dağıtımlardan memnun" diye konuştu.

Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş'un katıldığı etkinlikte Vali Yardımcısı Selda Dural ve müdürler, ilk ve anaokulu öğrencilerine kuru üzüm dağıttı.