Balıkesir'de okul protokolü imzalandı

Balıkesir'de okul protokolü imzalandı
Balıkesir'de okul protokolü imzalandı
- Hayırsever Yarış, fiziksel ömrünü tamamlayan Mehmetçik Ortaokulu binasını 32 derslikli olarak yeniden yaptıracak

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de fiziksel ömrünü tamamlayan Mehmetçik Ortaokulu binası, hayırsever Nazmi Yarış tarafından 32 derslikli olarak yeniden yaptırılacak.

Okul yapım protokolü Balıkesir Valiliği Koca Seyit Toplantı Salonu'nda imzalandı.

Vali Mustafa Yaman, Balıkesir'in önemli yatırımcılarından olan Nazmi Yarış ve ailesinin diğer hayırseverler gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yatırımlarına destek olmak istediğini belirterek, fiziki ömrünü tamamlayan Mehmetçik Ortaokulunun yeniden yaptırılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının okul protokollerinde iki tür projesi olduğunu ifade eden Yaman, "Bunlardan birisi bakanlığımızı hazır projelerinden. Ama ailemiz ikinci seçeneği tercih ederek projelerini kendisi çizdirdi. Bu proje o nedenle kendine özgü olacak" dedi.

Yarış ise okulların eğitime ara vermesi ardından inşaatlara başlayacaklarını söyledi. Okul yaptırmaktan mutluluk duyduklarını belirten Yarış, "Okulumuzu kısa sürede teslim ederek yeniden eğitim öğretime başlamasını istiyoruz. Eğitime desteklerimiz devam edecek" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Yaman, Altıeylül Kaykamamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve hayırsever Nazmi Yarış protokole imza attı.

 


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  eğitim