Balıkesir'de okullara tablet dağıtım töreni

Balıkesir'de okullara tablet dağıtım töreni
Balıkesir'de okullara tablet dağıtım töreni
- FATİH Projesi kapsamında 10 bin 893 tablet bilgisayar dağıtıldığı ve yıl sonuna kadar ise 6 bin 517 tablet dağıtılacağı belirtildi

BALIKESİR (AA) - Milli Eğitim Bakanlığınca Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi ( FATİH ) Projesi kapsamında Balıkesir'de 10 bin 893 tablet bilgisayar dağıtıldığı ve yıl sonuna kadar ise 6 bin 517 tablet bilgisayarın dağıtılacağı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir Lisesi Konferans Salonu'ndaki törende 2012- 2015 yılları arasında Balıkesir'de 10 bin 893 tablet bilgisayar dağıtıldığını ve yıl sonuna kadar 6 bin 517 tabletin daha dağıtılacağını belirtti.

Projenin Balıkesir'deki işleyişi hakkında bilgi aktaran Cengiz, "Eğitimde Fatih Projesi kapsamında il genelindeki tüm okullarımıza 1. fazda 66, 2 fazda ise 717 çok fonksiyonlu yazıcı kurulumu gerçekleştirilmiş olup böylece ilimizde yazıcısı olmayan hiçbir okulumuz kalmamıştır. Ayrıca Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere 65 okulumuz 100 megabit hızında fiber internete kavuşmuştur. 205 ortaokul ve meslek lisesinde de altyapı çalışmaları devam etmekte olup 2016 yılı itibariyle il genelinde tüm okullarımız fiber internete kavuşacaktır" dedi.

Törene, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ve İl Emniyet Müdürü Feridun Boz katıldı.