Balıkesir'de organ bağışı

Balıkesir'de organ bağışı
Balıkesir'de organ bağışı
- Bandırma Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları, nakil bekleyen hastalara umut oldu

BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçesinde, kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 60 yaşındaki kişiden alınan bazı organlar, nakil için Bursa'ya götürüldü.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli, gazetecilere yaptığı açıklamada, "serebrovaskoler hastalık" tanısıyla acil polikliniğine getirilen A.Ö. adlı kadının 12 Temmuz'da beyin ölümünün gerçekleştiğini bildirdi.

Bunun üzerine A.Ö'nün ailesiyle irtibata geçtiklerini aktaran Şenveli, şunları kaydetti:

"Sorumlu hekimimiz aileyi organ bağışı konusunda bilgilendirdi ve  aile organ bağışı yapma konusunda karar kıldı. Hiç vakit kaybetmeden Bursa Doku ve Organ Nakli Bölge Koordinatörlüğü ile iletişime geçtik ve hastanın gerekli tıbbi bilgilerini ilettik. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra Acıbadem Bursa ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerinden gelen organ nakil ekipleri, beyin ölümü gerçekleşen hastanın iki böbrek, karaciğer ve iki korneasını 3,5 saatlik operasyonla aldı. Organlar, organ nakli bekleyen hastalara umut olmak için yola çıktı. Hastane yönetimi olarak, bu ulvi kararı vererek topluma örnek olan aileye tüm insanlık adına teşekkür eder, baş sağlığı dileriz."