Balıkesir'de teröre tepki

Balıkesir'de teröre tepki
Balıkesir'de teröre tepki
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, cuma namazı sonrası Zağanospaşa Camisi avlusunda toplanan grup, terör olaylarını protesto etti.Cami önünde, şehitler...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, cuma namazı sonrası Zağanospaşa Camisi avlusunda toplanan grup, terör olaylarını  protesto etti.

Cami önünde, şehitler için saygı duruşunda bulunan grup, ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Grup adına basın açıklaması yapan Ali Yılmaz, son günlerde yaşanan terör olaylarında saflarını belli etmek için bu açıklamayı düzenlediklerini söyledi. Yılmaz şunları dile getirdi:

"Bizler Gazze'de, Filistin'de, Doğu Türkistan'da ya da diğer Müslüman ülkelerde yapılan zulümlere tepki göstermek için toplandığımız gibi, bugün de son zamanlarda ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlara karşı vatan, vazife ve bayrak uğruna en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şahadet mertebesine ulaşan şehitlerimiz için buradayız. Milletimizin en önemli harcı olan kardeşliğimiz son zamanlarda bir kez daha hedef alınmıştır. Birçok mihrakın güdümünde olan gözü dönmüş terör, ülkemizin huzurlu havasını ortadan kaldırmak üzere yeniden harekete geçmiştir. Neredeyse her gün bir şehit cenazesi, memleketimizin birlik ve esenliği üzerine kara bir haber olarak düşmektedir. Biz, geçmişten günümüze din, vatan, bayrak ve ezan için hasılı kutsal değerlerimiz için binlerce şehit verdik. Ancak her seferinde Rabbimizin 'Biz Allah'ın kullarıyız ve ona döneceğiz' hükmüne gönülden teslim olduk."

Yılmaz, ayrıca birlik ve beraberlik çağrısında bulunurken, "Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunun hesabını elbette Allah'a vereceklerdir. Ancak aziz milletimiz, bu zihni ve kalbi parçalanmayı asla hak etmemektedir" şeklinde konuştu.

Grup üyeleri şehitler için dualar okuduktan sonra olaysız dağıldı.