Balıkesir'de "Traktör ve ekipmanlarının çiftçilerle buluşma tatbikatı"

Balıkesir'de "Traktör ve ekipmanlarının çiftçilerle buluşma tatbikatı"
Balıkesir'de "Traktör ve ekipmanlarının çiftçilerle buluşma tatbikatı"
- Altıeylül Belediye Başkanı Kafaoğlu, bir traktör firması tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı

BALIKESİR (AA) - Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bir traktör firması tarafından düzenlenen "Traktör ve ekipmanlarının çiftçilerle buluşma tatbikatı" etkinliğine katıldı.

Kafaoğlu, Ovaköy Mahallesi'nde gerçekleşen etkinlikte yaptığı konuşmada, kendisinin de bir köy çocuğu olduğun belirterek, biran gençlik yıllarına döndüğünü söyledi. İlk traktöre binişini anımsatan Kafaoğlu, şunları kaydetti:

"Ben köylü çocuğuyum. İlkokulu, ortaokulu köyde okudum. Bizim de traktörümüz vardı, küçükken traktör kullandım. O dönemde traktörler bu kadar konforlu değildi. Şimdi hem konforlu hem de güçleri artmış. O zaman bu kadar çok tarım makineleri yoktu. Tarlalarda orak biçtim, harman sürdüm. Ben de bir köylü çocuğu olarak çiftçi vatandaşlarla olunca kendimi mutlu hissediyorum. Ben de bu hayatın, bu ortamın içinden geliyorum. İnsanlar geldiği yerleri, geçtiği yerleri unutmamalı. Çiftçi vatandaşlarla bir arada olunca eski günlerime geri döndüm. Traktör kullanınca eski günlerimi hayal ettim ve o günleri yeniden yaşamış oldum."

Kafaoğlu, daha sonra çiftçilerle sohbet edip dertlerini dinledi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Sohbet

  ,

  Köy

  ,

  Tarım

  ,

  zaman