Balıkesir'de üniversite inşaatındaki göçük

Balıkesir'de üniversite inşaatındaki göçük
Balıkesir'de üniversite inşaatındaki göçük
- Hayatını kaybeden işçilerden Akbaş'ın cenazesi, Bigadiç ilçesinde defnedildi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi Morfoloji Bölümünün yeni hizmet  binası inşaatındaki göçükte yaşamını yitiren işçilerden Ali Akbaş'nın cenazesi, Bigadiç ilçesinde toprağa verildi.

Bigadiç Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınan Akbaş'ın cenazesi, ilçeye bağlı Dikkonak Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada dualar okundu ve helallik istendi, Akbaş'nın ailesi ile yakınları üzüntülü anlar yaşadı.

Akbaş'ın cenazesi, daha sonra Mahalle Meydanı'nda kılınan namazın ardından Mahalle Mezarlığı'na defnedildi. 

Evli ve 4 çocuğu bulunan Akbaş'ın uzun yıllardır inşaat işçiliği yaptığı öğrenildi.

Göçükte yaşamını yitiren işçilerden Mehmet Ali Hisar ve Mehmet Uzunkaş Balıkesir'de, Nasif Yakıcı ise Bigadiç'te dün toprağa verilmişti.

Öte yandan, Balıkesir  Atatürk Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralılar Ali Karadoğan ve İsmail Abul'un durumlarının iyi olduğu belirtildi.

- Olay

Üç katlı olarak planlanan hizmet binasının ikinci katında kolon bağlantılarının yapılması sırasında henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana gelmiş, bu sırada inşaatta çalışan 6 işçi göçüğün altında kalmıştı. 

Göçükten yaralı kurtarılan Mehmet Uzunkaş, Ali Karadoğan ve İsmail Abul, hastaneye kaldırılmıştı. Uzunkaş, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Göçük altında kalanlardan Mehmet Ali Hisar, Ali Akbaş ve Nasif Yakıcı'nın cesedine ulaşılmıştı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Balıkesir

  ,

  İnşaat

  ,

  hizmet