Balıkesir'de üniversitedeki inşatta göçük

Balıkesir'de üniversitedeki inşatta göçük
Balıkesir'de üniversitedeki inşatta göçük
- Göçük altında kalan işçilerden birinin daha cesedine ulaşıldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi Morfoloji Bölümünün yeni hizmet  binasının inşaatında meydana gelen göçüğün altında kalan işçilerden birinin daha cesedine ulaşıldı. 

UMKE, AFAD ve itfaiye ekipleri, arama-kurtarma çalışmaları çerçevesinde, göçük altındaki işçilerden Ali Akbaş'ın cep telefonunu aradı. Telefonun sesinin geldiği bölgede yapılan çalışmalar sonucu bu kişinin cesedi bulunarak enkaz altından çıkarıldı. Ekipler, işçinin cesedini enkazdan çıkardığı sırada, yakınları ve arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

Ali Akbaş'ın cesedi, Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Akbaş ile birlikte olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Bu arada enkaz altında olduğu belirtilen işçilerden Nasıf Yakıcı'nın kurtarılması için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. 

-Olay 

Üç katlı olarak planlanan yapının ikinci katında kolon bağlantıları yapıldığı esnada, henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana gelmiş, bu sırada inşaatta çalışan 6 işçi, göçüğün altında kalmıştı. 

Göçük altından yaralı olarak kurtarılan Mehmet Uzunkaş, Ali Karadoğan ve İsmail Abul, hastaneye kaldırılmıştı. Mehmet Uzunkaş, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Göçük altında kalanlardan Mehmet Ali Hisar'ın cesedine ulaşılmıştı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Balıkesir

  ,

  AFAD

  ,

  hizmet