Balıkesir'de uyuşturucu operasyonları

Balıkesir'de uyuşturucu operasyonları
Balıkesir'de uyuşturucu operasyonları
- Kent merkezinde gerçekleştirilen iki operasyonda 70 gram esrar, 3 kilo 600 gram kubar esrar ele geçirildi - Olaylarla ilgili 2 kişi tutuklandı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de gerçekleştirilen iki operasyonda 70 gram esrar, 827 kök kenevir bitkisi ve 3 kilo 600 gram kubar esrar ele geçirildi. Olaylarla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent merkezinde uyuşturucu kullanan bir kişinin üzerinde yaptığı aramada, KPSS hazırlık kitabından yırtılmış bir sayfaya sarılı uyuşturucu buldu.

Bu sayfanın izini süren polis ekipleri, üniversite öğrencisi B.A'ya ulaştı. Evinde yapılan aramada suçunu kabul etmeyen B.A'nın KPSS hazırlık kitabını bulan ekipler, kitabın içinde sarılı halde 70 gram esrar maddesi ele geçirdi. Adli makamlara sevk edilen B.A, tutuklandı.

Ekipler, bir ihbar üzerine Sütlüce Mahallesi'nde S.T'ye ait bağ evine de operasyon düzenledi. Bu ev ve çevresinde ekili halde 827 kök kenevir bitkisi ve kurutulmaya bırakılmış 3 kilo 600 gram kubar esrar ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.T. tutuklandı.