Balıkesir'deki kuş gribi karantinası

Balıkesir'deki kuş gribi karantinası
Balıkesir'deki kuş gribi karantinası
- Bandırma Kaymakamı Mantı: - "Vaka nedeniyle üç tesiste yapılan ilaçlama ve itlaf çalışmaları sona erdi" - "Gerekli her türlü çalışma yapıldı, sorun kalmadı"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, kuş gribi virüsü nedeniyle üç tesiste yapılan ilaçlama ve itlaf çalışmaları tamamlandığı bildirildi.

Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 Mayıs'ta Edincik Mahallesi'nde 40 bine yakın tavuğun telef olması ve kuş gribi virüsü tespiti üzerine başlatılan karantinanın sürdüğünü söyledi.

Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ekiplerinin koordinasyonunda çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü vurgulayan Mantı, şöyle konuştu:

"Vaka nedeniyle üç tesiste yapılan ilaçlama ve itlaf çalışmaları sona erdi. 21 günlük karantina süresinin dolmasını bekliyoruz. Karantina boyunca üç tesisin bulunduğu  bölgeye her türlü hayvan giriş ve çıkışı yasak. Araçlar dezenfekte edildikten sonra bölgeye alınıyor. Jandarma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 24 saat bölgede nöbet tutarak karantina bölgesine giriş ve çıkışları kontrol ediyor. Gerekli her türlü çalışma yapıldı, sorun kalmadı."