Balıkesir'deki kuvvetli lodos

Balıkesir'deki kuvvetli lodos
Balıkesir'deki kuvvetli lodos
- Lodos'un ardından bazı ilçelerde hasar tespit çalışmaları başladı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir ve ilçelerinde 3 gündür etkili olan kuvvetli lodos nedeniyle oluşan hasarların tespit çalışmaları başladı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, belediye meclis üyeleri Ahmet Erkal, İbrahim Mühürdaroğlu, Fen İşlerinden sorumlu Ahmet Ermiş ve Murat Çankaya ile lodos nedeniyle zarar gören Altınova ile Küçükköy sahillerinde inceleme yaptı.

İnceleme sırasında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Gençer, mağduriyetlerin giderileceğini belirtti. Özellikle sahil kısımlarda büyük hasarların oluştuğunu ifade eden Gençer, en çok çevredeki yazılık konutların ve işletmelerin zarar gördüğünü söyledi.

Ayrıca Küçükköy Mahallesi'nde bir trafonun patlaması sonucu bölgeye dünden beri elektrik verilemediği bildirildi.

- Manyas hasar tespit çalışmaları

Manyas Kaymakamı Mehmet Erdem, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Alan başkanlığında bir ekip oluşturarak kırsal mahallelerde hasar tesbit çalışmalarını başlattı.

Erdem, incelemeler hakkında yaptığı açıklamada bir çok çatının uçtuğunu, ağaçların ve enerji hatları direklerinin devrildiğini söyledi. Elektrik direklerinin devrilmesinden dolayı bazı mahallelere elektrik verilemediğini ifade eden Erdem, arızaların biran önce giderileceğini belirtti. Erdem, ilçe merkezinde zarar gören vatandaşların ise belediyeye başvurmaları konusunda duyuru yaptı.