Balıkesir'deki turizm tesisleri yüzde 100 doluluğa ulaştı

Balıkesir'deki turizm tesisleri yüzde 100 doluluğa ulaştı
Balıkesir'deki turizm tesisleri yüzde 100 doluluğa ulaştı
- İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı: - "Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda tatil bölgelerimizde 2 buçuk milyon turist ağırladık. Bu sezon ise 3 milyon turist ağırlamayı bekliyoruz."

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, yerli turistlerin büyük ilgi gösterdiği turistik tesislerin Ramazan Bayramı tatili öncesi yüzde 100 doluluğa ulaştığını söyledi.

Tesislerin en yoğun günlerini yaşayacağını belirten Çaltı, AA muhabirine yaptığı açıklamada geçen yıl Ramazan Bayramı'nda Balıkesir'e 2 buçuk milyon turistin geldiğini söyledi. Balıkesir'i genelde yerli turistlerin tercih etiğini vurgulayan Çaltı, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda tatil bölgelerimizde 2 buçuk milyon turist ağırladık. Bu sezon ise 3 milyon turist ağırlamayı bekliyoruz. İlimizde turizm sektörünü 12 aya çıkartma çalışmalarımız var. Alternatif turizm çalışmaları yapıyoruz. Özellikle termal turizm merkezinde özel sektörün yatırım çalışmaları sürüyor. Aynı zamanda Kazdağları, Madra dağı, Kapıdağ, Alaçam dağları gibi yörelerde, eko turizmle ilgili çalışmalar sürüyor. Diğer taraftan da Erdek Kzikos,  Zeytinli Ada, Bandırma Doskion, Edremit Antandros gibi antik şehirlerde kazı çalışmaları devam ediyor."