Balıkesir'den kısa kısa

Balıkesir'den kısa kısa
Balıkesir'den kısa kısa
- Ayvalık'ta "Sokak İyileştirme" projesi

BALIKESİR (AA) - Ayvalık'ta hazırlanan "Sokak İyileştirme" projesiyle pilot bölge seçilen bir sokaktaki binalar, kaldırım taşları ve aydınlatma direkleri kentin dokusuna uygun hale getirilecek.

Ayvalık sokaklarının güzelleştirilmesi amacıyla hazırlanan proje kapsamında mimarlar çalışmalarına başladı, keşifler yapıldı.

150 metrelik bir bant üzerinde yer alan tescilli, tescilsiz, tarihi ancak tescillenmemiş binaların yanı sıra sokağın kaldırımlarından, köşe taşlarına, bina cephelerinden, aydınlatma direklerine kadar iyileştirme yapılacak.

Bu çalışmalar yapılırken Balıkesir Üniversitesi ve Ayvalık Belediyesinin arşivinden faydalanılacak.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bu projenin yürütülmesi aşamasında belediyenin şehir plancılarının da desteğinin sağlanacağını ifade ederek, tarihi dokunun tamamının güzelleştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

-AK Parti milletvekilleri Sındırgı'da

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Tülay Babuşçu, Ali Aydınlıoğlu ve Cemal Öztaylan, Sındırgı'yı ziyaret etti.

Belediye Otelinde düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle bir arala gelen milletvekilleri adına konuşan Aydınloğlu, ilin kar yağışına hazırlıksız yakalandığını söyledi.

AK Parti 'yi engellemek için darbe planları, kapatma davaları, gezi gibi olayların yaşandığını ifade eden Aydınlıoğlu, 17 ve 25 Aralık'a dikkati çekerek, "Sonrasında 2 kez seçim oldu, halk yapılanları anlamasaydı bize oy vermezdi. Mücadelemize siz burada biz Ankara 'da devam edeceğiz" dedi.

Yavaş ise kar temizleme çalışmalarında gerekli yardımı alamadıklarını belirterek, "3 gün boyunca büyük sıkıntı yaşadık. Yardım talebimize 'İzmir- İstanbul yolu kapalı' diye cevap verdiler. Merkezde felaket var diye buraları yok sayamayız" diye konuştu.

Halen 6 mahalleye elektrik verilemediğini vurgulayan Yavaş, çalışmalarının sürdüğünü söyledi.