Balıkesir'den kısa kısa

Balıkesir'den kısa kısa
Balıkesir'den kısa kısa
- BGC Başkanı Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarını unutmadığı için Altıeylül Belediye Başkanı Kafaoğlu'na teşekkür etti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarını unutmadığı için Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na teşekkür etti.

Demir, Kafaoğlu'nu makamında ziyaretinde, basına verdiği önemi unutmayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarına verdiğiniz değeri ortaya koydunuz. Kamu kurumlarının ve belediyelerin bizlere değer vermeleri, hatırlamaları gurur verici. Başta Vali Mustafa Yaman olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a bu anlamlı günde bizleri unutmadıkları için teşekkür ederiz. Kamu kurumlarının, belediye başkanlarının, gazeteciler arasında iyiyle kötüyü, güzel ile çirkini ayırt etmesi lazım. Kafaoğlu'nu yıllardan bu yana tanıyorum. Kendisi hep basın ile içice oldu ve bizlere ayrı bir önem verdi. Halen de basını ayrı bir yerde tutuyor."

-Karesi Belediyesi okçuluğa destek olacak

Karesi Belediyesi güreşlerden sonra ata sporu okçuluğa destek olmak için çalışmalara başladı.

Başkan Yücel Yılmaz, Karesi Atçılık ve Okçuluk Savaş Sanatları Kulübü işbirliğinde, Karesi Belediyespor Kulübü bünyesinde okçuluk kursları başlatacaklarını söyledi.

Ata sporu olan okçuluğun büyük ilgi göreceğine inandığını dile getiren Yılmaz, "Kurtdereli güreşlerini desteklediğimiz gibi okçuluk sporunu da destekleyeceğiz. Bizler yapacağımız çalışmalarla ata sporlarımızı günümüze taşımayı ve Karesililerle tanıştırmayı amaçlıyoruz. Balıkesir'de bu sporu sevdirecek ve yaygınlaştıracak çalışmalara imza atmak istiyoruz" diye konuştu.

-Balıkesir Sanayi Odası İcra Komitesi seçimleri

Balıkesir Sanayi Odasının koordinatörlüğünü yürüttüğü TOBB Genç Girişimciler İl İcra Komitesi toplantısı yapıldı.

Oda Başkanı İsmail Uğur başkanlığında gerçekleşen toplantıya il ve ilçe odalarını temsilen icra komitesi üyeleri, Gökhan Kantarcı (Ayvalık Ticaret Odası), Canset Sevim, Reyman Yıldızeli, Erkan Atik, Rıfat Avşar Kahyaoğlu, Halit Kazancı (Balıkesir Sanayi Odası), Okan Telaşeli, Rifat Köybaşıoğlu (Balıkesir Ticaret Odası), Ahmet Toygun (Bandırma Ticaret Borsası), İsmail Çoban (Bandırma Ticaret Odası), Atakan Yüksel, Günay Üstün Özdemir (Edremit Ticaret Odası), Serdar Kartal (Gönen Ticaret Odası), İrfan Ayyıldız (Susurluk Ticaret Odası) katıldı.

İkinci dönem icra komitesi başkan ve başkan yardımcılarının seçiminin yapıldığı ilk toplantıda oy birliği ile Canset Sevim başkanlığa, Atakan Yüksel, İrfan Ayyıldız, Rıfat Avşar Kahyaoğlu ve Serdar Kartal başkan yardımcılığına seçildi.