Balıkesir'den kısa kısa

Balıkesir'den kısa kısa
Balıkesir'den kısa kısa
- Dünya Kadınlar Günü

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Mirza, mesajında, tarihte Türk kadınının, üzerine düşen vazifeleri fazlasıyla yerine getirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Emeğin ve üretimin en önemli simgesi olan Türk kadını, yaşamı boyunca büyük sorumluluklar üstlenmiş, birçok güçlüğe katlanarak göğüs germiştir. Ülkemizin aydınlanmasında, kadının toplumsal statüsünün yükseltilmesini tüm ulusun yüceltilmesiyle eş değer tutan Atatürk , devrimlerle Türk kadınının dönemin koşullarına göre birçok gelişmiş ülkede bile görülmeyen haklar elde etmesini sağlamıştır. Kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşmasına yönelik kısa zaman diliminde yürürlüğe konulan devrim nitelikli yasalar, kadınlarımızın çağdaş yaşam olanaklarından yararlanmalarının, dünyasında varlık gösterebilmelerinin ve siyasal yaşama etkin katılımlarının yolunu açmıştır. Bu düşüncelerimle dünyada ve ülkemizde kadınların maruz kaldığı şiddettin, toplumsal cinsiyet ayrımcılığının, cinsel istismarların ve kadın cinayetlerinin artık bir son bulması dileklerimle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlarım."

 

- Erdek'te işgal harçları 50 kuruşa düşürüldü

 

Erdek Belediye Meclisi, mart ayı olağan toplantısında alınan kararla 1 lira olan işgal harç ücretlerini 50 kuruşa indirdi.

Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Esnaf ve Sanatkarlar Odası temsilcileri, işgal harçlarının düşürülmesi konusunda görüş bildirdi.

Görüşme sonunda metrekare başına 1 lira olarak uygulanan işgal harç ücretinin, 12 ay süresince 50 kuruştan uygulanması kararlaştırıldı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Dünya

  ,

  8 Mart

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  Yaşam

  ,

  harç

  ,

  lira

  ,

  ,

  zaman

  ,

  Devrim

  ,

  esnaf