Balıkesir'den kısa kısa

Balıkesir'den kısa kısa
Balıkesir'den kısa kısa
- Ayvalık'ta 120 fidan dikildi

BALIKESİR (AA) - Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Ayvalık İstiklal İlkokulu öğrencileri tarafından 120 fidan dikildi.

Ayvalık Orman İşletme Şefliği tarafından hazırlanan Gelinkaya mevkisine öğretmenleriyle gelen öğrenciler "Her öğrencinin bir dikili ağacı olsun" projesi kapsamında 120 fidanı toprakla buluşturdu.

Orman İşletme Şefi Osman Bayrak, çam fidanının nasıl dikileceği konusunda bilgiler verdi.

Fidan dikimine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erkin Kamacı ve Ali Haydar Güler, İstiklal İlkokulu Müdürü Yusuf Turan, öğretmenler, orman işletme personeli ve öğrenciler katıldı.

-Manyaslılar Vakfı'ndan yoksullara yemek

Manyaslı iş adamları tarafından kurulan Manyaslılar Vakfı, her gün ilçedeki yoksullara üç çeşit sıcak yemek veriyor.

Manyaslılar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Fevzi Karakaş, yaptığı açıklamada, vakıf olarak ilk etapta bir aşevi kurarak, yoksul vatandaşlara ulaşmayı uygun gördüklerini ve 21 bin nüfuslu ilçede 10 bin kişiye aynı anda yemek verebilecek bir aşevi kurduklarını belirterek, "Sonrasında satın aldığımız bir araçla tespit ettiğimiz ilçe merkezi ile kırsal mahallelerimizde yoksul, yaşlı ve mağdur ailelerimize hergün bir öğün üç çeşit sıcak yemek götürüyoruz. Bu sayıyı zamanla artırarak diğer kırsal mahallelerimizdeki yoksul vatandaşlarımıza da ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Yemek

  ,

  ilçe

  ,

  orman

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sıcak