Balıkesir'den kısa kısa

Balıkesir'den kısa kısa
Balıkesir'den kısa kısa
- Ayvalık'ta bitkisel atık yağlar toplanacak

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi, evsel atık yağların çevreyi kirletmesinin önüne geçerek, geri dönüşüm yoluyla ekonomiye kazandırıyor.

Atık bitkisel yağların toplanması için yetkili bir firmayla sözleşme imzalayan Ayvalık Belediyesi, bu kapsamda bitkisel atık yağların toplanıp geri dönüşümü sağlayacak.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yaptığı açıklamada, çevre ve insan sağlığına zarar veren, kanalizasyon hatlarının tıkanmasına neden olan bitkisel yağların toplanması ve bu yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla bir çalışma başlattıklarını belirterek, "Çalışmamızın kapsamında lisanslı bir geri dönüşüm firması ile sözleşme imzalayarak belediyemiz sınırları içinde evlerden bitkisel atık yağlar toplanarak çevre koruması hakkında önemli bir adım atılacak" dedi.

-Öğrenciler mesleki eğitim için Belçika'da

Bandırma Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören 5 öğrenci  "e-fatura ve e-defter uygulamaları" projesi kapsamında mesleki eğitim stajı için Belçika'nın Brüksel şehrine gitti.

Lisesi Müdürü Cihat Alat, yaptığı açıklamada,  Ankara Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan, proje ortakları arasında yer aldıkları "e-fatura ve e-defter uygulamaları" projesi kapsamında 5 öğrencilerini Brüksel'e gönderdiklerini belirterek, "Eğitim stajı 18 Nisan'a kadar devam edecek. Öğrencilerimiz, mesleki eğitim stajıyla uygulamaları yerinde görme imkanı bulacaklar" diye konuştu.

Alat, yatırım maliyeti 55 bin avro olan projenin Avrupa Birliği hibe fonlarından aktarılan kaynaklarla karşılandığını sözlerine ekledi.