Balıkesir'den yatırımcılara çağrı

Balıkesir'den yatırımcılara çağrı
Balıkesir'den yatırımcılara çağrı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kent ekonomisine katkı sağlayacak tüm yatırımlara destek olacaklarını...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kent ekonomisine katkı sağlayacak tüm yatırımlara destek olacaklarını söyledi.

Uğur, yaptığı açıklamada, tarımsal su kaynaklarının yanı sıra sanayi ve liman kenti olan Bandırma, turizm destinasyonları, Ege Denizi'ne açılan coğrafyası, yer altı ve üstü zenginlikleri ile Balıkesir'in büyük bir potansiyeli barındırdığını söyledi.

Balıkesir'in yıllardır bu potansiyeli verimli kullanamadığını ifade eden Uğur, kara, deniz ve hava yolları bağlantılarıyla Balıkesir'in giderek merkez haline geldiğini, büyük bir fırsatın oluştuğunu aktardı.

Alt yapı yetersizlikleri ve ikinci konut baskısına rağmen Edremit Körfezi'nin milyonlarca ziyaretçiyi ağırladığını belirten Uğur, bölgede turizm tesisleri kurulabileceğini ifade etti.

Balıkesir'in, imalat ve hizmet sektörünün ilgisini çektiğini anlatan Uğur, bu sektörlere fiziksel imkan sağlayacak gayrimenkul yatırımlarının gerçekleştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Uğur, Balıkesir'in yatırıma açık olduğunu dile getirerek, " Yatırım yapanın kesinlikle kazanacağı bir il. Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı olarak tüm yatırımcıları kucakladığımızı, bürokrasiyi azaltarak kent ekonomisine katkı sağlayacak tüm yatırımlara destek olacağımız belirtiyoruz. Biz yatırımcılara her türlü konuda yardıma hazırız" diye konuştu.