Balıkesir'e 280 milyon liralık yatırımlar

Balıkesir'e 280 milyon liralık yatırımlar
Balıkesir'e 280 milyon liralık yatırımlar
- Yılın ilk dört ayında 26 şirketin 279 milyon 693 bin 895 liralık yatırım yapmak için izin belgesi aldığı bildirildi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de yılın ilk dört ayında, 26 şirketin yaklaşık 280 milyon liralık yeni yatırımlar için izin belgesi aldığı, en büyük iki yatırımın elektrik ve hastane üzerine olacağı bildirildi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yılın ilk dört aylık döneminde il genelinde alınan  yatırım belge sayısının 16 olduğunu belirtti.

Bu yılın aynı döneminde sayının 26'ya çıktığını aktaran Bekki, şunları kaydetti:

"Yatırım planlarının tamamı yerli sermaye ve yerli şirketlerden oluşmaktadır. Yabancı sermayenin üretim amaçlı gelmesi ve ülkemizde olduğu gibi Balıkesir'de de yatırım yapması derneğimiz tarafından arzu edilmektedir. Lakin yatırımı yerli girişimciler yapmaktadır. İlimizde büyümeyi sağlayan yerli ve yerel sermeyenin yatırım ortamının uygun olması ve işletme esnasındaki gereksinimleri ve bürokrasinin yol açıcı olması yatırımlar açısından hayati önemdedir."

Bekki, 26 şirketin 279 milyon 693 bin 895 liralık yeni yatırım belgesi aldığını vurgulayarak, en büyük yatırımın 50 milyon 500 bin lira ile bir elektrik firmasına ait olduğunu, bunun 48 milyon 300 bin lira ile özel hastane yatırımının izlediğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Yatırım

  ,

  elektrik

  ,

  lira

  ,

  belge