Balıkesir'e Sibirya kökenli kuvvetli kar uyarısı

Balıkesir'e Sibirya kökenli kuvvetli kar uyarısı
Balıkesir'e Sibirya kökenli kuvvetli kar uyarısı
- Bugünden itibaren Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın etkisini altına girecek Çanakkale ve Balıkesir'de hava sıcaklıkları 6 ile 10 derece düşecek - Çarşamba günü kar yağışı Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olacak

BALIKESİR (AA) - Bugünden itibaren Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın etkisini altına girecek Çanakkale ve Balıkesir'de hava sıcaklıkları 6 ile 10 derece düşecek, çarşamba günü kar yağışı Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olacak.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Karadeniz üzerinden gelen Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Çanakkale'nin doğusu ile Balıkesir çevreleri, bugün yağışlı geçecek.

Yağışlar yağmur, akşam saatlerinden itibaren ise karla karışık yağmur, yükseklerde ise kar şeklinde olacak. Yarın ise yağışlar, karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek.

Çarşamba günü ise yağışlar, Balıkesir çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin, cuma günü bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının yarından itibaren hissedilir derecede (6 ile 10 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği öngörülüyor.

Balıkesir ve Çanakkale'de salı ve çarşamba günleri, rüzgarın saatteki hızının 70 kilometreye ulaşması bekleniyor.