Balıkesirspor'dan hakem tepkisi

Balıkesirspor'dan hakem tepkisi
Balıkesirspor'dan hakem tepkisi
- Kulüp Başkanı Aktürk: "MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nu arayıp, bu tür maçların atmosferini kaldıracak tecrübeli hakemlerin verilmesini istedik" - "Rakibimizin iki penaltısını, bizim golümüzü vermedi. Başlama vuruşu dışındaki tüm düdükleri hatalıydı"

BALIKESİR (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor'un kulüp başkanı Tuna Aktürk, Torku Konyaspor maçında hakemin sonuca doğrudan etki eden ciddi hatalar yaptığını öne sürerek, "Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu'nu arayıp, bu tür maçların atmosferini kaldıracak tecrübeli hakemlerin verilmesini istedik" dedi.

Aktürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu sahalarında oynadıkları maçın hakemi Barış Şimşek'in, her iki takım açısından da kötü maç yönettiğini savundu.

Hakemin sonuca doğrudan etki eden ciddi hatalar yaptığını öne süren Aktürk, şöyle konuştu:

"MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nu arayıp, bu tür maçların atmosferini kaldıracak tecrübeli hakemlerin verilmesini istedik. Sadece kendimiz hakkında değil, hakemin maçı kötü yönettiğiyle ilgili serzenişte bulunduk. Rakibimizin iki penaltısını, bizim golümüzü vermedi. Başlama vuruşu dışındaki tüm düdükleri hatalıydı. Top auta çıkıyor, hakem korner veriyor. Maç içindeki faulle ilişkin 'ben görmedim' diyor. Verilmeyen golümüzle ilgili bütün Türkiye 'nin gol dediğine söyleyecek bir şeyimiz yok."

Aktürk, Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan'ın hakeme yönelik açıklamalarına ilişkin de "Konyaspor başkanının olaylara tek yönlü olarak bakmamasını, Muğdat'ın ceza alanında düşürülmesini ve Vargas'ın verilmeyen golünü söylemesini de beklerdim. Eğer futbol adına, hakem hataları adına konuşuluyorsa daha açık tespitler ortaya konulmalıydı, tek taraflı olmamalıydı. Tek taraflı açıklamalar, spor camiasında daha fazla kutuplaşmalara yol açar" ifadesini kullandı.