Balıkesirsporlu Santos izinsiz ülkesine döndü

Balıkesirsporlu Santos izinsiz ülkesine döndü
Balıkesirsporlu Santos izinsiz ülkesine döndü
- Balıkesirspor Kulübü Başkanı Aktürk: "Öğrendiğimiz kadarıyla oyuncumuz bazı eşyalarını alarak izinsiz ülkesine dönmüş"

BALIKESİR (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor'da, Portekizli oyuncu Andre Filipe Bernardes Santos'un ülkesine izinsiz gittiği belirtildi.

Kulüp başkanı Tuna Aktürk, oyuncunun kulüp yöneticilerine ve teknik ekibe haber vermeden Portekiz'e gittiğini ve katılmadığı her antrenman için ceza uygulanacağını söyledi. 

Aktürk, Çaykur Rizespor maçının ardından Santos'un, Burak Çalık ile birlikte kadro dışı bırakıldığını hatırlatarak, "Öğrendiğimiz kadarıyla oyuncumuz bazı eşyalarını alarak izinsiz ülkesine dönmüş. Biz menajeriyle görüştük. Menajeri, Santos'un dönmeyi düşünmediğini belirtti. Dönmezse kendisi bilir. Antrenmanlara katılmadığını noter kanalıyla belirler ve katılmadığı her antrenman için ceza uygularız" dedi.

Portekizli futbolcu ile sezon başında 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladıklarını aktaran Aktürk, "Bu sezon oyuncuyu bağışlamayacağız. Gelecek sezon farklı bir karar çıkabilir" diye konuştu.