Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ilk mezunlarını verdi

Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ilk mezunlarını verdi
Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ilk mezunlarını verdi
BALIKESİR (AA) - 2011-2012 öğretim yılında açılan Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi.Acil tıp teknisyenliği, anestezi ve...

BALIKESİR (AA) - 2011-2012 öğretim yılında açılan Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi.

Acil tıp teknisyenliği, anestezi ve hemşirelik bölümlerinde eğitimini tamamlayan 50 öğrenci törenle mezuniyet belgelerini aldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Okul Müdürü Kürşat Doğan bu yıl ilk mezunlarını vermesinin sevinç ve onurunu yaşadıklarını söyledi. Bu gün 12 sınıfta eğitimlerini sürdüren öğrencilerin mezun olmasının yanı sıra 10. sınıf öğrencilerinin meslek andını içip mesleğe ilk adımlarını atacaklarını dile getiren Doğan "Öğrencilerimizin edecekleri yemin sıradan bir metin değildir. Bu yemin mesleğe atılmada tertemiz ve şerefli bir başlangıç anlamı taşımaktadır" dedi.

Mezun olan öğrencilerin ülkenin 4 bir yanında görev yapacağına dikkati çeken Doğan, "Öğrencilere kalplerinde Allah korkusunu, sevgi ve merhameti eksik etmemeleri, yaşlı, bebek, çocuk ve ihtiyaç sahiplerini gözetmeleri, her ne kadar yorgun olurlarsa olsunlar bakımları altında olan hasta ve yaralılara her zaman iyi muamele etmeleri nasihatinde  bulunuyorum" diye konuştu.

Konuşmanın ardından eğlenceler düzenlendi.

 


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Çocuk

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  zaman