Bandırma Belediyesinden dilenci uyarısı

Bandırma Belediyesinden dilenci uyarısı
Bandırma Belediyesinden dilenci uyarısı
BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, Ramazan ayında sayıları artan dilencilere karşı ilçe sakinlerine uyarılarda...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, Ramazan ayında sayıları artan dilencilere karşı ilçe sakinlerine uyarılarda bulundu.

Ramazan ayında özellikle camilerin çevresini mesken tutan dilencilere karşı tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Ay, duygu sömürüsüne karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Duygu sömürüsünün bir çeşit insanları aldatmayla aynı olduğunu vurgulayan Ay, şunları kaydetti:

"İstismar kötü bir davranış biçimidir. Bu nedenle art niyetli hiçbir davranışa izin verilmemesi gereklidir. Duygu sömürüsüne, insanların iyi niyetine, acıma ve özellikle yardım etme hislerinin istismar edilmesine yerel yönetim olarak izin veremeyiz. Bandırmalılar yardımseverdir, bugüne kadar iyi niyet ile yapılan tüm istekleri yerine getirmiştir. Ramazan ayında, yardımlaşmanın hat safhaya ulaştığı dönemde cami avlusunda ve köşe başlarında dilenmek pek inandırıcı olmamaktadır. Bu sebeple gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım edilmelidir. Ayrıca, dilencilik 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nca yasak."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  ilçe

  ,

  başkan

  ,

  yönetim

  ,

  Karşı