Bandırma Denizcilik Fakültesine öğrenci alımı

Bandırma Denizcilik Fakültesine öğrenci alımı
Bandırma Denizcilik Fakültesine öğrenci alımı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kerim Özdemir, Bandırma Denizcilik Fakültesinin kurulmasına ilişkin "Denizcilik Fakültesinin...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kerim Özdemir, Bandırma Denizcilik Fakültesinin kurulmasına ilişkin "Denizcilik Fakültesinin zor olduğunu biz kurmaya başladıktan sonra öğrendik. Denizcilik Fakültesini kurmak tıp fakültesini kurmak kadar zor" dedi.

Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bandırma Denizcilik Fakültesinin kaptan yetiştirebilmesi için mühendislik bölümüne ağırlık verileceğinin altını çizdi.

Bunun için uluslararası akreditasyonun yapılması gerektiğini dile getiren Özdemir, şunları kaydetti:

"Akredite olabilmek için de deniz kenarında kriterlere uygun havuzların ve ekipmanların olması gerekiyor. Bu zor bir şey. Geçtiğimiz dönem, Denizcilik Fakültesi, konusunda bizlere ne yapılabileceğini gösterdi. Bu dönemde en azından deniz işletmeciliği kısmından başlamak istiyoruz. Deniz işletmeciliğinde iki öğretim görevlisi var. Fakülte yönetimi olarak iki olan akademik kadroyu üçe çıkarıp eylülde de 40-50 öğrenciyle eğitime başlamak istiyorduk. Ancak Yüksek Öğretim Kurumları ek kontenjanla yeni bölüm açılmasına ve öğrenci alınmasına izin vermedi. 30 Mart'a kadar bizim üçüncü kadromuzu almamız gerekiyordu ancak kadro izinlerini mayıs ayı içinde alabildik. Bundan dolayı da bu sene öğrenci kaydı yapamayacağız. 2016-2017 yılında akademik kadromuzu tamamlayarak deniz işletmeciliği bölümüne öğrenci alacağız."